Kde je lépe
než tady?
 
 

Šimon Michal

22. 8. 2021 (19:42:45), Michaela Michalová

Šimon absolvoval první hodiny houslí u   svého otce Ladislava Michala ve čtyřech letech. Ve 14 letech byl přijat na Pražskou konzervatoř, kde studoval u Jaroslava Foltýna a v 17 letech na slavnou  The Juilliard School v New Yorku do třídy koncertního mistra New York Philharmonic Glenna Dicterowa a slavné houslové pedagožky Sylvie Rosenberg. Od roku 2015 pokračoval ve studiích na Manhattan School of Music u Glenna Dicterowa a Lisy Kim.
Je držitelem mnoha ocenění včetně titulů laureáta z mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga a Kocianovy houslové soutěže. V New Yorku Šimon debutoval jako vítěz Julliard Concerto Competition v Lincoln Centru pod taktovkou Fabia Luisiho.
Jako komorní a orchestrální hráč vystupoval na koncertech a festivalech po celé Evropě, Severní Americe a Asii, včetně Verbier Festivalu, Music Academy Santa Barbara a Juilliard ChamberFestu.
Po úspěšném konkurzu byl v únoru 2016 jmenován hudebním ředitelem CSO Riccardem Mutim členem Chicago Symphony Orchestra, kde dnes působí v sekci prvních houslí.
V současnosti žije v Chicagu, je ženatý, jeho žena Weijing Wang je violistkou CSO a profesorkou Northwestern University Chicago.