Kde je lépe
než tady?

Sára Suchánková

24. 8. 2021 (18:02:34), Michaela Ševců

Sára začala hrát na klavír v pěti letech pod vedením Reginy Goslinské na naší ZUŠ a pokračovala ve studiu na konzervatoři v Pardubicích ve třídě Martiny Maixnerové. Během studií na konzervatoři posbírala řadu ocenění i laureátských titulů na českých i mezinárodních klavírních soutěžích, např. 1. cenu na soutěži Beethovenovy Teplice, 2. cenu na Mezinárodní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou, 2. cenu na Broumovské klávese a titul absolutního vítěze na německé soutěži klavírních duet Piano Über Grenzen. Vystupovala také s předními českými orchestry, např. s Komorní filharmonií Pardubice, se kterou interpretovala koncerty W. A. Mozarta a R. Schumanna, či s Trutnovskou filharmonií. V současnosti studuje na Akademii múzických umění v Praze u Františka Malého.

Sára Suchánková