Kde je lépe
než tady?
 
 

Úspěch našich usilovných včel!

20. 3. 2022 (08:35:41), Petra Nádaždyová

Hlavní cena ve výtvarné soutěži Neviditelná výstava.


Naše výtvarka se v březnu zapojila do výtvarné soutěže Pestrý svět, kterou pořádá Neviditelná výstava v Praze už šestým rokem ve spolupráci s nadačním fondem Krasohled.

Pro letošní rok měli soutěžící za úkol vytvořit plastické výtvarné práce na téma Jídlo.

Cílem soutěže je propojit dvojí způsob vnímání – vnímání dětí se zrakovou vadou a jejich vrstevníků, pro které je pohled na svět očima naprosto samozřejmý. Dalším aspektem soutěže je, aby se děti navzájem inspirovaly a předaly si nápady, pocity i zážitky formou výtvarného umění. 

Hlavní myšlenka projektu nás nadchla a proto jsme se rozhodli účastnit této soutěže. Do Prahy jsme zaslali výtvarný objekt, který nese název VČELÍ PLÁSTEV. 

Do tohoto výtvarného počinu se zapojila postupně celá naše výtvarka, ale hlavními tvůrci objektu jsou Jindřich TROJTL, Tobiáš SEIDLMAN, Jiří KOUTSKÝ, Dominik FIEDLER, kteří s nadšením započali tento projekt vytvořením včelí plástve technikou kašírovaní. Jedná se o kreativní výtvarnou techniku - vrstvení kousků papírů, které na sobě drží pomocí použití lepidla. Následně objekt barvili akrylovými barvami a spolu s dalšími žáky modelovali včelky z hlíny, které se po vypálení a povrchové úpravě umístily a přilepily po celé ploše objektu. Tak vzniklo naše soutěžní dílko, které není jen na pohled krásné, ale je i hmatově zajímavé. Ocenila to i porota v Praze a získali jsme HLAVNÍ CENU Neviditelné výstavy.

Ocenění si s radostí převzali zástupci našeho dílka na Slavnostním předání cen, které se konalo 20. března v prostorách Neviditelné výstavy na Karlově náměstí v Praze. 

 

Jednou z výherních cen je pro skupinu žáků vstup zdarma do celé Neviditelné výstavy s pestrým a bohatým programem, a tak už plánujeme další návštěvu Prahy s našimi žáky vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. 

 

Výstavu oceněných prací v prostorech Neviditelné výstavy je možné navštívit do 31.7. 2022. 

 

Výtvarný obor,

ZUŠ Police nad Metují