Kde je lépe
než tady?
 
 

Absolventský medailon sourozenců Jursových

20. 4. 2022 (16:17:12), Monika Němcová
Úspěchy našich žáků u talentových zkoušek na konzervatoře

I přesto, že jim v posledních dvou letech situace kolem distanční výuky a karantén značně ztížila podmínky k přípravě, dokázali se díky své píli a zájmu o obor velmi kvalitně připravit a byli na konzervatoře přijati!

Ráchel Jursová úspěšně vykonala přijímací zkoušky na Pražskou konzervatořKonzervatoř J. Deyla v Praze v oboru hra na violoncello. Vybrala si Pražskou konzervatoř, kam od září nastoupí do třídy profesora Petra Šporcla. Na zkoušky se důkladně připravovala pod vedením paní učitelky Michaely MichalovéBěhem studia na naší škole vystupovala na mnoha koncertech a zúčastnila se několika soutěží MŠMT, je vítězkou krajského kola v komorní hře a letos naposledy s orchestrem Archi Piccoli pojede soutěžit do ústředního kola. Kromě violoncella studuje též hru na klavír ve třídě paní učitelky Karolíny Sorokinové.

Josef Jursa také úspěšně vykonal přijímací zkoušky na Pražskou konzervatořKonzervatoř J. Deyla v Praze v oboru hra na kontrabas. Vybral si též Pražskou konzervatoř, kam od září nastoupí do třídy profesora Tomáše Vybírala. Na zkoušky se připravoval pod vedením pana učitele Lubora Bořka. Během studia na naší škole vystupoval na mnoha koncertech a zúčastnil se úspěšně několika soutěží MŠMT, je vítězem krajského kola soutěže smyčcových nástrojů 2021 a letos naposledy s orchestrem Archi Piccoli pojede soutěžit do ústředního kola. Kromě kontrabasu studuje též hru na klavír ve třídě paní učitelky Karolíny Sorokinové.

Oběma moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu!

Přijďte si Ráchel a Josefa poslechnout v pondělí 30. května 2022 v 18:00 hodin do Koncertního sálu ZUŠ, kde předvedou v rámci svého absolventského medailonku svůj koncertní repertoár.