Kde je lépe
než tady?
 
 

Smyčcové orchestry uspěly v soutěži!

24. 4. 2022 (09:44:14), Lubor Bořek

·        Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů a orchestrů - Vrchlabí 31. března 2022

Naši školu zde reprezentovaly dva orchestry, které vede Michaela Michalová:

V kategorii smyčcových souborů do 11 let mladší orchestr ORCHESTRA PICCOLA MA GIOCOSA předvedl výborný výkon a získal skvělé 1. místo!

Smyčcový orchestr ARCHI PICCOLI soutěžil v kategorii "Hra smyčcových orchestrů od 12 do 18 členů – I. kategorie (do 16 let) s náročným programem a též získal 1. místo s postupem do celostátního kola soutěže, jež se bude konat 13. - 14. května 2022 v ZUŠ Olomouc Žerotín.

Hudební kolektivy na našich školách neměly v posledních týdnech, měsících, vlastně celých dvou letech na růžích ustláno. Nejprve nás drtila distanční výuka, pak omezené počty dětí v kolektivech a následně izolace, karantény, lyžařské výcviky a jiné závažné důvody absence na zkouškách. Nebylo zkoušky, kdy by se sešli všichni.

Proto velká gratulace orchestrům za jejich nadšené a okouzlující výkony. Díky patří houslistkám Kristýně Jelínkové, Elišce Novotné a cellistce Ráchel Jursové za provedení sólových partů ve Vivaldiho Concertu grossu d moll, violistce Anežce Térové a kontrabasistovi Josefu Jursovi za “sólíčka” ve skladbě R. Meyerse The Emerald Falcon. Posledně jmenovaný J. Jursa získal za svůj výkon na kontrabas zvláštní cenu poroty. Stejně tak patří velké díky učitelům, kteří své žáky do soutěže připravovali!


Orchestra PiccolaArchi PiccoliPředávání ceny zástupcům Orchestra PiccolaPředávání ceny zástupcům Archi Piccoli
Kontrabasista Josef Jursa dostal zvláštní ocenění poroty