Amati Kraslice – V. F. Červený a spolupráce s naší ZUŠ

27. 11. 2022 (12:54:11), Monika Němcová

Česká firma s téměř osmdesátiletou tradicí výroby dechových nástrojů obnovila po mnohaletých existenčních problémech  svoji činnost a naše ZUŠ byla opět přizvána ke spolupráci na testování žesťových nástrojů.

V uplynulém měsíci listopadu se přímo v Amati Kraslice zúčastnila paní učitelka Lenka Němcová zkoušení a testování lesních rohů spolu s českými hráčskými i pedagogickými špičkami -  s Prof. Jindřichem Petrášem (konzervatoř Brno, JAMU Brno), Zuzanou Rzounkovou ( sólohornistka Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, profesorka JAMU Brno) a Petrem Hernychem ( člen Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, profesor Pražské konzervatoře)

Na závěr testování lesních rohů, které vyšlo na výbornou, nahráli všichni čtyři hornisté pro firmu Amati – V. F. Červený znělku Halali pro firemní web.