Účast v programu považuji za velmi významnou. V "Grafice", jak říkáme našemu multimedálnímu ateliéru, se zaměřujeme především na dokumentaristiku, ale roky již "pošilháváme" po výtvarnějším pojetí filmové tvorby, a také po videomappingu, ale neměli jsme příležitosti k bližšímu seznámení s tímto žánrem.
Kroměřížské úvodní setkání pro nás bylo kontaktem s něčím zcela novým. Oprostili jsme se od příběhu, typického pro dokument nebo hraný film - a zaměřili jsme se při natáčení na detaily s tím, že budeme překvapeni, jak získají tyto motivy úplně nové proporce a významy při jejich zvětšení během projekce.
Studenti, včetně pana učitele, se rozeběhli po městě a natáčeli. Pak následovaly konzultace nad pořízeným materiálem a příprava setu k projekci v programu Resolume Arena. I to pro nás bylo nové, a že jsme se už něco filmů nastříhali.
Když stříháme film, tak realizujeme montáž záběrů, výsledek vyexportujeme - a pak ho již beze změny posíláme do distribuce. VJing a videomapping je naproti tomu "živou" produkcí. V programu si připravíme jednotlivé klipy, ale ty potom odbavujeme do projekce podle momentální inspirace, promítání je tedy pokaždé jiné.
Na závěr našeho kroměřížského pobytu jsme společně se skladatelskou hudební skupinou připravili večer, kde jsme za doprovodu "živé" hudby realizovali "živé" promítání. Byli jsme tak ze všech účastníků jedinými dvěma skupinami, které se s ostatními podělily o výsledky z tohoto soustředění.
Důležitá technická poznámka - samotné projekční odbavení bylo tentokrát v rukou našeho mentora Pavla Mrkuse. My jsme program Resolume Arena viděli poprvé, takže jsme si na to netroufli. Ale druhá poznámka - program už v ZUŠ máme - a první "živou" produkci za sebou také - a další plánujeme.
O promítání v Kroměříži jste si přečetli, tak se na něj pojďte podívat...
NA TENTO ČLÁNEK NAVAZUJE (postupně doplňujeme):