Krajská soutěžní přehlídka výtvarných oborů ZUŠ - Královéhradecký kraj - prezentace prací

27. 3. 2024 (18:10:43), Jaroslav Soumar

V prostorách Pellyho domů v Polici nad Metují proběhla od 19. do 20. března 2024 krajská přehlídka výtvarných oborů Královéhradeckého kraje. Byla to vzácná příležitost se opět po zhruba šesti letech setkat nad výtvarnými pracemi žáků a navzájem si představit vše co se za tuto dobu ve výtvarných oborech ZUŠ událo. Práce hodnotila šestičlenná porota, jejímž předsedou byl MgA. Alexander Peroutka Ph.D., v oblasti výtvarných projektů, výtvarných řad, výtvarných akcí, výtvarných cyklů, jednotlivých prací a prací, které dokumentovaly přípravu žáků na střední a vysoké umělecké školy. Nehodnotily se pouze práce samotné, ale rovněž celý pedagogický proces. Ve dvou  galeriích jsme zachytili jednak soutěžní část s prezentací pedagogů a rovněž samotnou výstavu, která z vybraných prací vznikla se štítky s umístěním v soutěži. Výstava byla vynikající příležitostí si vše v klidu celý další týden prohlédnout a objevovat další a další zajímavosti a souvislosti, které nám mohly při samotné prezentaci uniknout. Celá akce je opravdu ojedinělou příležitostí v tak široké komunitě pedagogů sdílet své zkušenosti, naslouchat a pozorovat niterná sdělení a myšlenkové proudy vyjádřené nepřebernou paletou výtvarných sdělení, které nám současné umění nabízí. Rovněž je to vynikající možnost představit veřejnosti proces uměleckého vzdělávání v Základních uměleckých školách, který pomáhá rozvíjet kreativitu a hodnotový základ potřebný ve všech oblastech moderní společnosti.

Děkujeme všem zúčastněným za obohacující ukázky své výtvarné a pedagogické práce a přejeme i do dalších let mnoho inspirace a radosti z tvorby, dobré zázemí a mnoho spokojených žáků.