Jaro na tanečním oboru

21. 4. 2024 (12:47:38), Eliška Johnová

Závěr školního roku se pomalu blíží a nejen na tanečním oboru začíná být rušno. Během posledních pár týdnů jsme stihli hned několik akcí:

• Baletní workshop - 23. března se žáci od 5.ročníku až po ty nejstarší zúčastnily baletního workshopu s Terezou Krupičkovou. Terezka učí na Státní taneční konzervatoři v Praze a vede vlastní baletní a pohybové studio - Baleterii. Naši ZUŠ navštívila již po několikaté a její lekce jsou pro nás vždy velkým zpestřením a motivací.

• V sobotu 6. dubna jsme měli možnost prezentovat vybrané choreografie na  Ostrostřeleckém plese v Pellyho domech. Předtančení zahájily sólem z romantického baletu Coppélia Pavlína Černohorská a sólem na motivy tanga Leona Kubínová. Dále zatančila děvčata z 6. ročníku jazzovou choreografii a na závěr předvedla nejstarší děvčata choreografii na lyrickou píseň Daylight.

• Představení Vítej na světě II. - 10. dubna jsme s přihlášenými žáky vyrazili do náchodského Beránku na vystoupení konzervatoře Taneční centrum Praha, kde studenti konzervatoře uvedli své celovečerní představení na písničky Z. Svěráka a J. Uhlíře. Myslím, že nám bylo velkou inspirací vidět téměř profesionální tanečníky z řad dětí v synchronizovaných choreografiích a krásných kostýmech.

• Klub seniorů - 16. dubna jsme se společně s hudebním oddělením podíleli na vystoupení pro Klub seniorů na jeho pravidelném setkání v Pellyho domech. Žákyně 5. ročníku vystoupily s choreografií na písničku Vlaštovko leť od J. Nohavici, na jejíž tvorbě se podílely spolu s paní učitelkou Eliškou Johnovou. Následovalo vystoupení tří děvčat ze 4. ročníku na motivy krátké humoresky.