Festival Camerata Nova Orchestr Archi Piccoli a Penquins

15. 5. 2024 (12:13:43), Michaela Michalová
 V rámci letošního 52. ročníku festivalu komorní hudby „Camerata Nova Náchod 2024“ vystoupil orchestr Archi Piccoli ZUŠ Police nad Metují společně i se svým partnerským orchestrem Penquins ZUŠ Náchod. Festival se koná na řadě míst náchodského okresu, a koncerty proběhly v termínech od 6.5. do 19.5. 2024.

Náš orchestr vystoupil v kostele svatých apoštolů Petra a Pavla na Novém Hrádku v neděli 12. května 2024 pod vedením paní učitelky Michaely Michalové.

Společně oba orchestry předvedly svůj široký repertoár v krásné chrámové akustice. Nejprve zazněly skladby W. A. Mozarta - Předehra k opeře Figarova svatba a 2. z klarinetového koncertu a poté dvě skladby R. Meyera Inkantace a Hemisféry. Publikum ocenilo krásné skladby a mladé umělce mohutným potleskem.

Děkujeme všem hráčům za skvělou, dlouhodobou přípravu a vynikající reprezentaci!